Prefabrik Konteyner

Die einflüsse der zerstörten umwelt wirken sich zunehmend auf den fertige referate deutsch gesundheitszustand der menschen aus

Konteynerler fabrikada tüm kullanım yerleri hazırlanıp gideceği yerde sadece düzgün bir zemin üzerine yerleştirilip elektrik ve gerekirse dıştan su bağlantısı ve giderler bağlanmak suretiyle kullanılmaya başlanabilen hızlı çözümler üreten yapılardır.
İnşaat ve yapı sektörünün hızla gelişmekte olduğu günümüzde konteynerler sağlamış oldukları bir çok avantajlar sebebiyle en çok tercih edilen hazır yapılar arasında yer almaktadır.

konteyner denildiğinde ilk akla gelen kullanım yeri inşaatlar ve şantiyelerdir. Şantiyelerde genellikle barınma ihtiyacına yönelik kullanılmakla beraber ofis, yemekhane, yatakhane, wc, duş,sosyal tesisler, revir, depo vb. ihtiyacları karşılamaya yönelik kullanılmaktadırlar.

üretimlerinin fabrikalarda gerçekleştirildiği konteynerler doğal afetler sonrası barınma ihtiyacını karşılamak için acil yaşam üniteleri olarak kullanılmaktadır.

konteynerlerin bir diğer kullanım amacıda kısa süreli ev çözümlerinde kullanılmasıdır. genellikle nihai kullanıcıların tercih ettikleri ev konteynerler genellikle mevsimsel ,kısa süreli barınma ihtiyacı ve imarı olmayan arazilerde kullanılmaktadır.

konteynerler fabrikalarda son teknoloji üretim teknikleri kullanılarak üretilen yapılardır. konteynerler kullanım amaçları doğrultusunda monoblok, demonte ve birleşimli olarak üretilebilmektedirler. Elektrik tesisatları ve sıhhi tesisatları sıva üstü ve sıva altı olarak üretilebilmektedir. Standart çatı haricinde çatı ihtiyacı hissedilen yerlerde duruma göre özel eğimli çatı sistemleri ilave edilebilmektedir. İzolasyon amaçlı.

– Konteyner kurulumunda dikkat edilmesi gereken hususlar.

konteyner yerleştirilecek olan zeminin düzgün bir alan oldugundan emin olunmalıdır.
konteynerlerin düzgün bir zemin üzerine yerleştrilmemesi durumunda konteyner terazisiz durabilir bunun sonucu olarak kapılar ve pencereler istenildiği gibi çalışmaya bilir. kesinlikle tam terazide olmalıdır.
konteynerin konuldugu yerde ana şaşelerin tam yerle temasının sağlandıgından emin olunmalıdır.
konteynerler üst köşelerde yer alan mapalarla bağlanarak kaldırılıp indirilebilirler.
halat bağlantıları kesinlikle çapraz şekilde olmalıdır konteyner ağırlığına bağlı olarak halatlar kaldırma kapasitesine uygun secilmelidir.
kancalar geniş yüzey gözönünde bulundurularak takılmalı ve konteynerin terazide olmasına dikkat edilmelidir.
konteyner ömrünün uzun olması için konteynerin yerleştirilecekleri zeminin çok düzgün olması gerekmektedir.
konteyner yerine koyulduktan sonra terazisi kontrol ediltikten sonra kapı ve pencerelerin çalışma şekilleri kontrol edilmelidir.
konteynerlerin yerleştirildikleri alan üzerinde elektrik kablolarının geçmemesine dikkat edilmelidir.
konteynerler yükleme ve boşaltma aşamasında tüm ISG kurallarına riayet edilerek işlemlerin yapılması sağlanmalıdır.